لباس زیر

10 فایده پوشیدن شورت

یکی از پرمصرف‌ترین انواع لباس در سراسر دنیا لباس زیر است. بیشتر مردم دنیا برای جلوگیری از بروز عفونت‌ها و مشکلات پوستی، لباس زیر خود را زود به زود عوض می‌کنند و تعداد بسیاری از آن می‌خرند.

فواید پوشیدن شورت چیست؟

1-جلوگیری از بروز عفونت در دستگاه تناسلی

یکی از فواید پوشیدن شورت، برای خانم‌ها و آقایان جلوگیری از عفونت ناحیه تناسلی است. البته اگر چه معضل عفونت ناحیه تناسلی در بانوان شایع‌تر از آقایان است، اما این دلیل نیست و نمی‌توان گفت که آقایان به این بیماری دچار نمی‌شوند. انتخاب شورت مناسبی که از جنس خوبی تولید شده باشد، می‌تواند تا حد بسیاری ترشحات بدن را به خود جذب کند. علاوه بر این اگر جنس شورت از جنس پنبه باشد، امکان عبور هوا و ارتباط با ناحیه تناسلی را تا حد زیادی برایتان فراهم می‌کند و از بروز مشکلاتی مثل عفونت، مرطوب ماندن بدن و پوسته پوسته شدن ناحیه تناسلی را کاهش می‌دهد.

2- جلوگیری از لک شدن شلوار در اثر تعریق بدن

افرادی که به دلایل مختلف تعرق زیادی دارند، باید شورت‌هایی را انتخاب کنند که از جنس نخ پنبه باشد و عرق را جذب کند. از دیگر فواید پوشیدن شورت این است که از لک زدن شلوارتان جلوگیری می‌کند. به عبارت دیگر، این نوع شورت‌های نخی باعث می‌شود که از لک زدن و شوره زدن شلوار جلوگیری کند و اجازه نمی‌دهد که رطوبت به شلوار شما سرایت کند.

3- پایین آمدن احتمال آسیب‌دیدگی پوستی در ناحیه تحتانی بدن

نپوشیدن شورت انسان را با انواع مشکلات پوستی روبه‌رو می‌کند. نوعی سوزش پوستی به نام چافینگ (chafing) وجود دارد که در اثر سایش مداوم پوست بر لباس ایجاد می‌شود. پوشیدن شورت از بروز این سایش جلوگیری می‌کند. به عبارت دیگر شورت به‌عنوان اولین لایه برای محافظت پوست عمل می‌کند؛ بنابراین یکی دیگر از فواید پوشیدن شورت، سلامت نگه‌ داشتن ناحیه تحتانی بدن است.

4- محافظت از دستگاه تناسلی در برابر آسیب‌های احتمالی

یکی دیگر از فواید پوشیدن شورت این است که از بروز آسیب در ناحیه تناسلی شما محافظت می‌کند. مثلاً اگر ورزشکار باشید که مدام در حال پرش، وزنه زدن، دویدن یا کار با دستگاه‌های ورزشی باشید، به طور حتمی در معرض آسیب‌های بدنی و ناحیه تناسلی هستید؛ بنابراین پوشیدن شورت برایتان، به‌ خصوص اگر آقا باشید، اهمیت بسیاری دارد.

5- جمع‌کردن شکم و پهلوها

جمع‌کردن شکم و پهلوها یکی دیگر از فواید پوشیدن شورت است. در انتخاب شورتی که می‌خرید باید به این نکته توجه داشته باشید که به اندازه کافی فاق بلند باشد تا بتواند پهلوها و شکم را جمع کند. علاوه بر این باید خاصیت کشسانی داشته باشد تا مثل یک گن عمل نماید. در این صورت اگر شورتتان را با این خصوصیات انتخاب کنید، اگر خواستید شلوار تنگ بپوشید، برای بالاکشیدن زیپ آن راحت‌تر هستید.

6- جلوگیری از نشت رنگ لباس به ناحیه تناسلی

بعضی از لباس‌ها و یا شلوارها که با رنگ‌های مصنوعی رنگ‌آمیزی می شوند، در اثر تماس با عرق، رنگ می‌دهند. این رنگ که شیمیایی نیز می‌باشد، برای پوست و ناحیه تناسلی مضر است و در اثر تماس پیاپی با این رنگ شیمیایی شلوار، می‌تواند مشکلات مختلفی را پدید آورد که یکی از آن‌ها ایجاد حساسیت‌های وخیم پوستی است. بنابرین یکی از فواید پوشیدن شورت، جلوگیری از نشت رنگ لباس یا شلوار به ناحیه تناسلی و مانع از بیماری‌های پوستی است.

7- خشک ماندن شلوار بعد از استفاده از سرویس بهداشتی

بعضی از سرویس‌های بهداشتی که ما در طول روز در محل کار یا دانشگاه و … از آن‌ها استفاده می‌کنیم، مجهز به دستمال توالت نیستند؛ بنابراین یکی دیگر از فواید پوشیدن شورت این است که قطرات آب باقی‌مانده روی بدنتان را جذب می‌کند و از خیس شدن شلوارتان جلوگیری می‌کند.

8- احساس راحتی و آرامش

یکی دیگر از فواید پوشیدن شورت این است که به شما احساس راحتی می‌دهد و از بروز خارش و سوزش ناشی از سایش پوست ناحیه تناسلی با شلوار جلوگیری می‌کند. علاوه بر این پوشیدن شورت مناسب برای بانوانی که در مجالس و مهمانی‌ها دامن می‌پوشند، باعث می‌شود که احساس راحتی بیشتری داشته باشند و با خیالی آسوده بایستند یا بنشینند.

9- نیاز کمتر به شست و شوی لباس‌های اصلی

از دیگر فواید پوشیدن شورت، این است که شما کمتر لباس‌هایتان را می‌شویید. به این دلیل که پوشیدن شورت باعث می‌شود که ترشحات ناحیه تناسلی، رطوبت باقی‌مانده بعد از سرویس بهداشتی و عرق ناحیه تحتانی را به خود جذب کند. این امر موجب می‌شود که دامن یا شلوارتان کمتر در معرض آلودگی‌ها قرار بگیرد. عمر مفید لباس زیر یا شورت حداکثر بین 6 تا 12 ماه است و باید بعد از آن دور انداخته شود.

10- پیشگیری از بوی عرق

یکی دیگر از فواید پوشیدن شورت، پیشگیری از بوی عرق است. در هنگامی که پیاده‌‌روی می‌کنید یا فعالیت‌های ورزشی انجام می‌دهید، ناحیه تناسلی عرق می‌کند و در صورتی‌ که شورت نپوشیده باشید، بوی عرق مستقیماً به سمت شلوار می‌رود و بوی تندی را ایجاد می‌کند. علاوه بر این اگر در هنگام ورزش کردن شورت مناسب و باکیفیتی نپوشیده باشید و شلوار نرم استفاده نکنید، این احتمال را دارد که دچار جراحت در بخش خارجی واژن شوید.

ویژگی‌های شورت مناسب

  • شورت مناسب باید زیادی گرم و تنگ نباشد.
  • برای فرم اندامتان مناسب باشد.
  • سریع خشک شود و مرطوب نماند.
  • یک شورت مناسب همچنین باید به اندازه کافی محکم باشد تا از دستگاه تناسلی محافظت نماید.
  • رنگ پارچه آن مصنوعی نباشد. بلکه باید از جنس نخ پنبه و یا الیاف طبیعی باشد.
  • شورت مناسب باید جنس بدنه آن یا کش آن احساس خورندگی یا خارش در پوست شما ایجاد نکند.
  • باید مطابق سایز شما باشد و در پوست جمع نشود.
  • با شوینده‌های معمولی باید به راحتی شسته شود.

خرید شورت زنانه

برای خرید شورت زنانه و باکیفیت می‌توانید به فروشگاه اینترنتی نوین ساکس به آدرس Novinsocks.ir مراجعه فرمایید. این فروشگاه بهترین و باکیفیت ترین محصولات لباس زیر را در اختیار شما قرار می‌دهند تا با اطمینان خاطر خرید کنید و خرید خوبی داشته باشید.

سخن پایانی

ما در این مقاله به فواید پوشیدن شورت اشاره کردیم. همان‌طور که گفتیم نپوشیدن شورت باعث عوارض و ایجاد بیماری‌های پوستی و عفونت‌های دستگاه تناسلی می‌شود؛ بنابراین با انتخاب شورتی مناسب، با جنس نخی و باکیفیت می‌توانید از بروز این مشکلات پیشگیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.