سوتین, لباس زیر

10 اشتباه رایج در انتخاب سوتین

انتخاب یک سوتین که به درستی متناسب با سایزتان باشد، موضوع مهمی است. بسیاری از خانم‌ها برای کاهش درد پشت و زیبایی پستان، سوتین استفاده می‌کنند. در یک مطالعه‌ای نیز به این نتیجه رسیدند که مناسب بودن اندازه سوتین، می‌تواند مزایای بالقوه‌ای را در برابر درد قفسه سینه و درد سینه در بانوان داشته باشد. احتمال زیادی دارد که خانم‌هایی که سینه‌های بزرگی دارند، سوتینی با سایز نادرست انتخاب کنند. این مطالعه نشان داد که 80 درصد از بانوان، سوتین نادرستی می‌پوشند که 70 درصدشان سوتین تنگ و 10 درصدشان سوتینی بزرگ‌تر از سایز واقعی سینه‌هایشان می‌پوشند.

پژوهش دیگری نیز نشان داد که استفاده از سوتین تنگ به مدت چند ساعت، خطر احتمال ابتلای خانم‌ها به سرطان سینه را افزایش می‌دهد. نوع پارچه، فلز زیر سوتین و بسیاری از عوامل دیگر بر روی آزاردهنده بودن سوتین تأثیرگذار هستند. این مطالعه چند سوژه داشت که نتیجه آن این بود که پوشیدن یک سوتین تنگ نه تنها آزاردهنده است، بلکه خطر نیز دارد. شرکت‌کنندگان در این پژوهش بر اساس عوامل زیر مورد ارزیابی قرار گرفتند:

  • سوتینی که پوشیدند؛
  • مدت زمان پوشیدن سوتین؛
  • مواد فنر زیر سوتین؛
  • عادات کلی پوشیدن سوتین؛
  • پارچه سوتین؛

بر این اساس، به طور واضح مشخص شد که خانم‌هایی که سوتین‌های تنگ می‌پوشند، برای مدت بسیاری در معرض عوارض ناشی از سرطان سینه هستند. خطر ابتلا به سرطان در زنانی که حداقل 16 ساعت در روز سوتین می‌پوشند، بیشتر از افرادی بود که تنها 8 ساعت در روز از سوتین استفاده می‌کردند. بر اساس تمام این داده‌ها، می‌توان گفت که انتخاب یک سوتین مناسب بیشتر یک مسئولیت است تا تمایل؛ بنابراین باید در هنگام خرید سوتین موارد و نکاتی را در نظر داشته باشید.

10 مورد از اشتباه‌ های رایج در انتخاب سوتین

در اینجا 10 مورد از اشتباه‌ های رایج در انتخاب سوتین را برایتان شرح می‌دهیم:

1- انتخاب نوع سوتین

انواع فراوانی از سایزهای مختلف و شکل‌های گوناگون سوتین در بازار وجود دارد. اما انتخاب نوع مناسب سوتین‌ها مسئله مهمی است. بعضی از سوتین‌ها فقط برای بعضی از تاپ‌ها و بلوزها مناسب هستند. دو مورد از نکاتی که باید در انتخاب نوع مناسب سوتین توجه داشته باشید، عبارت‌اند از:

  • یکی از اشتباه های رایج در انتخاب سوتین، انتخاب سوتینی است که ممکن است به خاطر دوخت قابل توجهی که دارند، از روی لباس به صورت برجسته ای مشخص باشند. بنابرین بهتر است، سوتین هایی را انتخاب کنید که ساده تر هستند.
  • با توجه به شرایط کارتان، استفاده از سوتین های پر از ابر انتخاب اشتباهی است. به این دلیل که منجر به افزایش گرما و رطوبت می‌شود؛ بنابراین باید سوتین هایی را انتخاب و استفاده کنید که ابر کم تری دارند.

2- انتخاب سوتین متناسب با سایز سینه‌ها

از دیگر اشتباه‌ های رایج در انتخاب سوتین، انتخاب سوتینی است که با سایز سینه‌هایتان تناسب نداشته باشد. انتخاب سوتینی که به سینه‌ها فشار وارد می‌کند باعث آسیب و بیماری‌های پستان می‌شود. پس در نتیجه در انتخاب سایز دقت کنید و سوتینی را انتخاب کنید که تنگ نباشد و به پستان‌ها فشار نیاورد و همچنین گشاد نباشد که پستان‌ها در آن ر‌ها شوند؛ بنابراین انتخاب سوتین شما باید بر اساس سایز فعلی شما صورت گیرد.

3- انتخاب رنگ سوتین

یکی دیگر از اشتباه‌ های رایج در انتخاب سوتین، پوشیدن سوتین‌های نئون زیر تی‌شرت‌های ساده، است. شما می‌توانید سوتین‌های شفاف را برای لباس‌های نازک و سبک استفاده کنید. اکثر خانم‌ها سوتین‌های بدون رنگ را انتخاب می‌کنند، چون این رنگ ایمن ترین رنگ سوتین است.

4- مسائل مربوط به اندازه

اگر در هنگام خرید سوتین از برندهای مختلف برای اندازه یکسانی خرید می‌کنید، به این نکته توجه داشته باشید که اندازه بند سوتین یا اندازه فنجان آن می‌تواند از برندی به برند دیگر متفاوت باشد. در نتیجه، هرگز کورکورانه از یک برند جدید، بدون این که اندازه آن را انتخاب کنید، سوتین خریداری نکنید.

5- عدم اطلاع از تاریخ انقضا

یکی دیگر از اشتباه‌ های رایج در انتخاب سوتین، عدم اطلاع از تاریخ انقضاء است. عمر سوتین شما تنها 6 تا 9 ماه است. اگر سوتین خود را بیش از یک سال می‌پوشید، باید سوتین خود را دور بیندازید.

6- پوشیدن سوتین آویزان

یکی دیگر از اشتباه‌ های رایج در انتخاب سوتین، پوشیدن سوتین آویزان است. این سوتین‌های بد شکل، نه تنها در پوست شما فرو می‌روند و باعث درد می‌شوند، بلکه می‌توانند شکل سینه شما را برای همیشه تغییر دهند.

7-انتخاب یک سوتین ارزان

از دیگر اشتباه‌ های رایج در انتخاب سوتین، انتخاب سوتین‌های ارزان قیمت و بی‌کیفیت است. شاید با خودتان فکر کنید که با انتخاب این نوع سوتین‌ها سود کرده‌اید، اما این تصور غلط است. یک سوتین خوب حمایت بهتری برای شما فراهم می‌کند و همچنین اگر مرتباً آن را بشویید، به‌مرور زمان از کیفیت آن‌ها کاسته نمی‌شود، اما یک سوتین ارزان قیمت و بی کیفیت پس از چند بار شست و شو، براقیت و کیفیت خود را در مدت کوتاهی از دست می‌دهند.

8- پوشیدن یک سوتین با هر نوع لباسی

یکی دیگر از اشتباه‌ های رایج در انتخاب سوتین، این است که تصور می‌کنید، یک سوتین را می‌توانید با هر نوع لباسی بپوشید. برخی از لباس‌ها نیاز به فرم جذاب‌ تری دارند، اما بعضی دیگر از لباس‌ها به گونه‌ای هستند که اگر سینه‌های شما پایین تر باشند، بهتر به نظر می‌رسند.

9- پوشیدن سوتین خیلی کوچک

پوشیدن سوتین‌های کوچک، یکی دیگر از اشتباه‌ های رایج در انتخاب سوتین است. اگر سوتین تنگ باشد. عضلات سینه در صورت تنگ بودن سوتین در هنگام خوابیدن منقبض می‌شوند و کیفیت خواب را کاهش می‌دهند. در هنگام بستن سوتین کوچک، مقداری از بافت سینه‌تان از طرفین بیرون می‌زند و نشانگر این است که سوتین مناسبی نمی‌باشد. باید دو طرف سینه و قسمت زیر بغل به خوبی داخل سوتین جا شوند.

10- قانع شدن به سوتینی که مناسب نیست

از دیگر اشتباه‌ های رایج در انتخاب سوتین، قانع شدن به سوتینی که مناسب نیست. خانم‌ها این واقعیت را می‌پذیرند که سوتین‌ها مناسب نیستند، اما به جای خرید یک سوتین بسیار مناسب، به همان سوتین‌های ساده بسنده می‌کنند. اگر سوتین خوبی را با تمام استاندارد‌ها و ویژگی‌هایی که باید داشته باشد، انتخاب کنید، باعث می‌شود علاوه بر اینکه به سینه‌های شما فرم زیبایی می‌دهد، مانع از بروز بیماری‌های مختلف سینه و یا حساسیت‌های پوستی شود.

سخن پایانی

ما در این مقاله به بررسی اشتباه‌ های رایج در انتخاب سوتین پرداختیم. همان‌طور که گفته شد، انتخاب نوع مناسب سوتین برای هر خانمی لازم و ضروری است تا علاوه بر اینکه به سینه‌های شما فرم زیبایی می‌دهد، مانع از بروز مشکلات و خطر ابتلا به سرطان سینه می‌شود.

 

خرید ست شورت و سوتین زنانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.