دسته‌بندی نشده

5 نوع جوراب و نحوه پوشیدن آنها با هر کفش

جوراب‌ها جزء ضروری هر کمد لباس هستند. ما روزانه آن‌ها را می‌پوشیم تا پاهایمان راحت باشند و به لباس‌هایمان جلوه‌ای کامل ببخشند. بسته به موقعیت و نوع کفشی که می‌پوشید، انوع مختلفی از جوراب‌ها وجود دارند که می‌توانید آن‌ها را انتخاب کنید. مهم نیست که فردا چه روزی خواهد بود، جوراب‌ های مناسب کفش می‌تواند لباس‌های شما را زیباتر جلوه دهند یا برعکس، کل استایل شما را خراب کنند. هیچ چیز بدتر از کشیدن جوراب‌هایی نیست که دائما به سمت پایین آویزان شوند یا اینکه با انگشتان یخ زده راه بروید تنها به دلیل اینکه نوع نامناسبی از جوراب را انتخاب کرده‌اید.

برای کمک به شما در تشخیص اینکه کدام جوراب برای راحتی و استایل شما بهترین گزینه است، ما راهنمایی برای 15 مدل جوراب زنانه و مردانه را در این مقاله جمع آوری کردیم. ما همچنین در مورد اینکه کدام کفش با هر سبک جوراب بهترین کارایی را دارد تا همیشه بهترین جوراب‌های خود را با کفش‌های مناسب ست کنید، توضیح داده‌ایم.

اینکه هر روز جوراب‌ های مناسب کفش انتخاب کنید، برای راحتی شما بسیار مهم است. اگر جوراب‌هایتان را با کفش نامناسبی ست کنید، به احتمال زیاد در طول روز ناراحت و اذیت خواهید بود. جوراب‌ها تنها یک اکسسوری نیستند! آن‌ها از پاهای شما در برابر آسیب محافظت می‌کنند تا بتوانید  با کفش‌های موردعلاقه خود ورزش کنید.

ما تقریبا هرروز جوراب می‌پوشیم، بنابراین آن‌ها باید ظاهر خوبی داشته باشند و با آن‌ها احساس راحتی کنیم. اگر از تعداد زیاد جوراب‌هایی که باید از میان آن‌ها جوراب‌ های مناسب کفش‌تان را انتخاب کنید غافلگیر شده‌اید، از این راهنما استفاده کنید تا بفهمید کدام جوراب برای شما بهترین گزینه است.

1. جوراب لاینر

جوراب لاینر نوعی از جوراب است که برای زمانی که نمی‌خواهید جوراب‌هایتان نمایان شوند و کفش‌هایتان بیشتر در چشم باشد، ایده‌آل هستند. این جوراب‌ها بسیار کوتاه هستند؛ چرا که تنها کف پای شما را می‌پوشانند. بنابراین وقتی کفش می‌پوشید تقریبا نامرئی به نظر می‌رسند. به همین دلیل گاهی اوقات به آن‌ها جوراب نامرئی نیز گفته می‌شود.

می‌توانید این جوراب‌ها را با: کفش‌های کتانی، کفش‌های بالت فلت بپوشید.

سطح پوشش: پوشش بسیار کم

2. جوراب‌های کالج

جوراب‌های کالج برای پوشیدن با کفش‌های لوفر و مجلسی مناسب هستند، زیرا تمام پای شما را می‌پوشانند بدون این که روی مچ پا ظاهر شوند. این بدان معنی است که این جوراب‌ها از کل پای شما محافظت می‌کنند؛ اما هیچ کس متوجه نمی‌شود شما جوراب پوشیده‌اید.

این جوراب‌ها بدون این که در رویدادهای رسمی حواس دیگران را از کفش‌هایتان بربایند، از پاهای شما محافظت می‌کنند.

می توانید این کفش‌ها را با کفش‌های راحتی یا کفش مجلسی بپوشید.

سطح پوشش: پوشش کم

3. جوراب‌های مچی

جوراب‌های مچی جوراب‌ های مناسب کفش اسپرت مورد علاقه شما هستند. احتمالا این جوراب‌ها کمی از بالای مچ شما مشخص خواهند بود. جوراب‌های مچی تمام پای شما را می‌پوشانند اما از استخوان مچ شما بالاتر نمی‌آیند و زمانی که نمی‌خواهید جوراب‌های شما زیاد مشخص باشند مناسب هستند.

می‌توانید این جوراب‌ها را با کفش‌های کتانی معمولی بپوشید.

سطح پوشش: پوشش کم

4. جوراب‌های ساق کوتاه

جوراب‌های ساق کوتاه دقیقا به بالای استخوان مچ پا می‌رسند. این ‌جوراب‌ها برای آب و هوای متغیر و چکمه‌هایی که تا مچ پا می‌رسند مناسب هستند. این جوراب‌ها گرما و محافظت بیشتری نسبت به جوراب‌های مچی ارائه می‌دهند و معمولا از بالای چکمه‌ها مشخص نمی‌شوند. به برخی از جوراب‌های ساق کوتاه، جوراب خدمه کوتاه نیز گفته می‌شود.

می‌توانید این جوراب‌ها را با بوت‌های چلسی، چکمه‌های مچی، کفش‌های پیاده روی بپوشید.

سطح پوشش: پوشش متوسط

5. جوراب‌های یک ربع

جوراب‌های یک ربع را می‌توان جوراب های مناسب کفش پیاده‌روی دانست. جوراب‌های یک ربع چند سانتی‌متر بلندتر از جوراب‌های ساق کوتاه هستند، اما همچنان قسمت بالایی ساق پا را در معرض دید قرار می‌دهند. این جوراب‌ها، جوراب‌های مناسبی برای چکمه‌هایی با ارتفاع بین مچ پا و زانو هستند. بسته به نوع کفش شما، این جوراب‌ها می‌توانند از لبه کفش شما مشخص شوند. بنابراین می‌توانید از آن‌ها برای جلوه دادن به ظاهر خود استفاده کنید.

بسیاری از افراد این جوراب‌ها را جوراب خدمه می‌نامند.

می‌توانید این جوراب‌ها را با: بوت‌های چلسی، چکمه‌های مچی، کفش‌های پیاده روی، بوت‌های بارانی بپوشید.

سطح پوشش: پوشش متوسط

6. جوراب‌های نیم ساق

جوراب‌های نیم ساق در اطراف بزرگ‌ترین ماهیچه ساق پا قرار می‌گیرند. اگر می‌خواهید جوراب هایتان از زیر چکمه‌های کوتاه‌تر مشخص باشد یا اینکه آن‌ها را زیر چکمه‌های بلند خود مخفی کنید، جوراب‌های نیم ساق برای شما مناسب هستند.  برای مدل دادن به این جوراب‌ها با چکمه‌های کوتاه، می‌توانید آن‌ها را به سمت پایین تا کنید.

می‌توانید این جوراب‌ها را با چکمه‌های بلند، بوت‌های بارانی، چکمه‌های سوارکاری بپوشید.

سطح پوشش: پوشش دهی بالا

7. جوراب‌های زیر زانو

جوراب‌های زیر زانو تمام ساق پای شما را پوشش می‌دهند و تا زیر زانوی شما بالا می‌آیند. این جوراب‌ها برای چکمه‌های زمستانی مورد علاقه شما ایده‌آل هستند زیرا ساق پا را کاملا پوشش می‌دهند.

این جوراب‌ها همچنین برای استراحت در خانه و درعین حال گرم نگه داشتن پاها جوراب‌ های مناسبی هستند. جوراب‌های زیر زانو پوست را فشرده می‌کنند و پوششی راحت را بدون برجای گذاشتن جای کش جوراب برای شما به ارمغان می‌آورند.

می‌توانید این جوراب‌ها را با چکمه‌های بلند، بوت‌های بارانی، چکمه‌های سوارکاری بپوشید.

سطح پوشش: پوشش دهی بالا

برای مطالعه مقاله “6 نکته‌ای که هنگام خرید آنلاین لباس زیر زنانه باید در نظر داشته باشید” کلیک کنید.

8. جوراب‌های بالای زانو

جوراب‌های بالای زانو همه چیز را تا بالای زانو می‌پوشانند. این جوراب‌ها اغلب به‌عنوان اکسسوری پوشیده می‌شوند، اما طول این جوراب‌ها برای گرم نگه داشتن پاها عالی است. این جوراب‌ های مناسب کفش های بوت، اغلب در هوای سردتر با دامن و چکمه ست می‌شوند.

می‌توانید این جوراب‌ها را با چکمه‌های بلند، بوت‌های بارانی، چکمه‌های بلند تا زانو، چکمه‌های سوارکاری

سطح پوشش: پوشش دهی بالا

9. جوراب‌های بالای ران

جوراب‌ها بالای ران تا وسط ران شما می‌آیند تا بیشترین پوشش را داشته باشند. این جوراب‌ها بسته به نیاز شما می‌توانند فوق‌العاده گرم باشند یا از مواد نازک‌تر ساخته شوند. این جوراب‌ها برای زیر بلندترین چکمه‌های شما جوراب‌های مناسبی هستند. جوراب‌های بالای ران گاهی هولد آپ نیز نامیده می‌شوند.

می‌توانید این جوراب‌ها را با چکمه‌های بلند تا ران، پکمه‌های سوارکاری بپوشید.

سطح پوشش: پوشش دهی بالا

10. جوراب‌های معمولی

جوراب‌های معمولی برای لباس‌های روزمره یا لباس‌های راحتی مناسب هستند. این جوراب‌ها معمولا بافت کشبافی بیشتری دارند تا پاهای شما را در طول روز راحت‌تر نگه دارند.

می‌توانید این جوراب‌ها را با دمپایی، نیم بوت بپوشید.

سطج پوشش: پوشش متوسط

11. جوراب‌های مجلسی

جوراب‌های مجلسی جوراب‌ های مناسب کفش رسمی شما برای هر موقعیت رسمی هستند. درحالی که طول این جوراب‌ها به اندازه جوراب‌های معمولی است، اما بافت صاف و یکدستی دارند. جوراب‌های مجلسی بسته به موقعیت در رنگ‌های تک رنگ یا طرح‌های مختلف عرضه می‌شوند. برخی از جوراب‌های مجلسی، جوراب کار نامیده می‌شوند، زیرا برای کدهای لباس اداری مناسب هستند.

می‌توانید این جوراب‌ها را با کفش‌های رسمی بپوشید.

سطح پوشش: پوشش متوسط

12. جوراب‌های ورزشی

جوراب‌های ورزشی نسبت به سایر جوراب‌ها بالشتک بیشتری دارند تا از پاهای شما در برابر تاول در حین ورزش محافظت کنند. مهم نیست که چقدر تحرک داشته باشید، این جوراب‌ها پاهای شما را راحت نگه می‌دارند. آن‌ها همچنین معمولا برای پشتیبانی بیشتر در تمام فعالیت‌ها، بافت فشرده تری دارند.

گاهی اوقات، این جوراب‌ها به عنوان جوراب‌های ورزشکاری یا جوراب‌های تیم دانشگاهی نامیده می‌شوند.

می‌توانید این جوراب‌ها را با کفش‌های ورزشی، کفش‌های بسکتبالی، کتانی بپوشید.

سطح پوشش: پوشش متوسط رو به بالا

13. جوراب‌های فشاری

جوراب‌های فشاری از پاهای شما محافظت و حمایت می‌کنند تا جریان خون را به درستی در پاها هدایت کنند. این جوراب‌ها اغلب برای افراد مبتلا به بیماری‌های خاص مانند دیابت توصیه می‌شود؛ اما هر کسی می‌تواند از این جوراب‌ها استفاده کند. جوراب فشاری به دلیل فوایدی که برای سلامتی دارند، گاهی اوقات جوراب‌های دیابتی نیز نامیده می‌شوند.

در پروازها یا سفرهای طولانی، جوراب‌های فشاری خون را به سمت پاهای شما جریان می‌دهند. حتی اگر برای مدت طولانی نشسته باشید، این جوراب‌ های مناسب کفش های مختلف از تورم جلوگیری می‌کنند.

می‌توانید این جوراب‌ها را با: هرکفشی بپوشید.

سطح پوشش: پوشش دهی متوسط رو به بالا

14. جوراب‌های انگشتی

جوراب‌های انگشتی را مانند دستکشی برای پاها در نظر بگیرید. آن‌ها 10 بخش کوچک‌تر برای انگشتان پا دارند تا آن‌ها را گرم نگه دارند. برخی از جوراب‌های پنجه‌ای فقط دارای دو بخش هستند، یکی برای شست پا و دیگری برای انگشتان دیگر. جوراب‌های پنجه‌ای گاهی اوقات جوراب‌های دستکشی نیز نامیده می‌شوند.

می‌توانید این جوراب‌ها را با: صندل، دمپایی بپوشید.

سطح پوشش: پوشش کم تا زیاد

15. جوراب‌های چکمه‌ای

جوراب‌های چکمه‌ای جوراب‌ های مناسب برای چکمه‌های بارانی هستند که پاهای شما را گرم و راحت نگه می‌دارند. چکمه‌های لاستیکی بارانی بهترین انتخاب ضدآب در روزهای بارانی هستند، اما با کاهش دما می‌توانند واقعا سرد باشند. با جوراب‌های چکمه‌ای، نیازی نیست گرما را قربانی کنید تا از مزایای ضدآب چکمه‌های بارانی مورد علاقه خود بهره‌مند شوید. آن‌ها همچنین می‌توانند با چکمه‌های دیگر استفاده شوند که انتخابی شیک و گرم هستند.

این جوراب‌ها را می‌توان با چکمه‌های بارانی، چکمه‌های تا زانو، چکمه‌های سوارکاری بپوشید.

سطح پوشش: پوشش متوسط به بالا

نحوه پوشیدن جوراب

هنگام تصمیم گیری برای خرید جوراب‌ های مناسب کفش مهم است که موقعیت، اندازه جوراب و راحتی خود را در نظر بگیرید. درحالی که یک جوراب با طرح عجیب و غریب ممکن است به خوبی با ظاهر معمولی ست شود، ممکن است بخواهید یک جوراب تک رنگ را برای یک قرار شام فانتزی انتخاب کنید.

انتخاب اندازه ایده‌آل جوراب‌ های مناسب کفش نه تنها مستلزم این است که پوشش آن‌ها را در نظر بگیرید، بلکه در صورتی که جوراب‌هایتان مشخص باشند، طرح یا رنگ آن‌ها را نیز در نظر بگیرید. البته هدف تمام جوراب‌ها این است که پاهای شما را راحت نگه دارند. بنابراین هنگام تصمیم گیری برای انتخاب جوراب‌ های مناسب کفش از راحتی خود غافل نشوید.

محبوب‌ترین انواع جوراب

جای تعجب نیست که جوراب‌های معمولی محبوب‌ترین جوراب‌ها هستند.  برای بیشتر روزهایی که ما غیر رسمی تر لباس می‌پوشیم، این جوراب‌ها برای پوشیدن در خانه یا پوشیدن با لباس‌های بیرونی ایده‌آل هستند.

یک جفت جوراب خوب چه خصوصیاتی دارد؟

یک جفت جوراب خوب، راحت، بادوام و شیک است. شما به مواد قابل تنفسی نیاز دارید که بدون عرق کردن در ماه‌‌های گرم سال از پاهای شما محافظت کنند. وقتی صحبت از کیفیت به میان می‌آید، شما به یک جفت جوراب نیاز دارید که بعد از چندبار پوشیدن به راحتی پاره نشوند. جوراب‌ های مناسب کفش قابل شسشتو با ماشین لباسشویی هستند و به راحتی می‌توان آن‌ها را در خشک کن انداخت تا روال شستن جوراب‌ها را برای شما ساده‌تر کند.

و در نهایت شما می‌خواهید خوب به نظر برسید! شما همیشه به جوراب‌های تک رنگ نیاز دارید، اما هنگامی که می‌خواهید ظاهری شاد و سرگرم کننده داشته باشید، یک یا دو جفت جوراب طرح‌دار خوب است.

پوشیدن جوراب قطعا یکی از مهم‌ترین اجزای لباس است که باعث می‌شود پوست پاهای شما از بسیاری خطرات و حساسیت‌ها دور و در امان باشد در نتیجه بسیار مهم است که در خرید جوراب دقت کافی را به‌کار بگیرید. شما می‌توانید در سایت نوین ساکس به انواع مختلفی از جوراب زنانه، لباس زیر زنانه، شورت و سوتین زنانه و… دسترسی داشته باشید و جوراب‌ های مناسب کفش دلخواه خود را  باخیال راحت از ما بخرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.