جوراب

5 اشتباه رایج در انتخاب جوراب

خرید جوراب

پوشیدن جوراب می‌تواند اشکالات پوستی پا را پنهان کند و یا جلوه‌ای زیبا به پا دهد. اما علاوه بر زیبایی، پوشیدن جوراب دلایل پزشکی و منطقی دارد. درواقع جوراب علاوه بر زیبایی و اینکه موجب گرم شدن پاها می‌شود، در هنگام راه رفتن نیز، مانع ساییدگی کف و مچ پا و همچنین اصطکاک آن با کفش می‌شود. استفاده از جوراب مثل مانعی، از ورود باکتری‌های بیماری‌ زا از کفی کفش به پوست پا، عمل می‌کند. در نتیجه باید در انتخاب جوراب خود دقت کافی داشته باشید و با کیفیت ترین آن را خرید کنید. در این مقاله می‌خواهیم 5 اشتباه رایج در انتخاب جوراب را برایتان شرح دهیم.

چند اشتباه رایج در هنگام انتخاب و خرید جوراب

در این قسمت از مقاله، به بررسی 5 اشتباه رایج در انتخاب جوراب می‌پردازیم:

1- بی توجهی به انواع جنس جوراب

اولین مورد از 5 اشتباه رایج در انتخاب جوراب، بی توجهی به انواع جنس جوراب است. یک جفت جوراب به طور متوسط، سه روز در هفته به مدت شش ماه پوشیده می‌شود. این به این معنا است که جوراب یک محصول پر مصرف است. این محصول پر مصرف، در ساعات طولانی در طول روز، در درون محیط مرطوب و بسته کفش قرار می‌گیرد. همه این موارد نشانگر این موضوع است که باید جنس جوراب از لحاظ کیفیت بسیار عالی باشد.

استفاده از جورابی که چیزی به جز جنس نخ پنبه است، موجب افزایش تعرق پا می‌شود. این مشکل کم کم موجب پوسته پوسته شدن انگشتان پا می‌شود. در صورتی که به این مشکل بی توجهی کنید، به تدریج، باعث تجمع باکتری‌های بیماری زا و میکروب‌ها در لابه‌لای انگشتان پایتان می‌شود. این معضل، علاوه بر این که باعث بوی بد پایتان می‌شود، پوست پایتان را هم دچار قارچ و اگزما می‌کند.

همان طور که گفتیم، یکی از 5 اشتباه رایج در انتخاب جوراب، بی توجهی به جنس آن است. اگر می‌خواهید که از بروز چنین مشکلاتی در امان باشید، باید در هنگام انتخاب و خرید جوراب، بیشتر به کیفیت جنس آن توجه کنید.

خرید آنلاین جوراب مچی

2- عدم توجه کافی به فصل متناسب با جنس جوراب

یکی دیگر از 5 اشتباه رایج در انتخاب جوراب، عدم توجه کافی به فصل متناسب با جنس جوراب است. همان طور که گفتیم، استفاده از جوراب، باید منجر به جلوگیری از بروز آسیب‌های سطحی پوست و آسایش بیشتر پا شود. نه این که خودش عاملی برای بیماری پا شود.

این اتفاق همان طور که گفتیم یکی از 5 اشتباه رایج در انتخاب جوراب است و زمانی رخ می‌دهد که در هنگام انتخاب و خرید جوراب، جنس متناسب با فصل را در نظر نگیرید. به عنوان مثال جوراب‌های گرم و ضخیم که جنس الیاف آن‌ها بیشتر از پنبه و پشم است، مناسب استفاده در هوای شرجی و مرطوب و یا فصل‌های گرم سال نیستند. همچنین جوراب‌های نخی و نازک نمی‌توانند به اندازه کافی از پا در برابر سرما محافظت کنند.

3- عدم توجه به میزان خاصیت کشسانی جوراب

مورد سوم در 5 اشتباه رایج در انتخاب جوراب، توجه نکردن به میزان خاصیت کشسانی جوراب است. اگر چه توصیه می‌شود که جنس جوراب‌ها نخی باشند؛ اما این به این معنا نیست که باید خشک و بدون انعطاف باشند. درواقع جورابی مناسب است که الیافش به اندازه کافی، منسجم و محکم باشد و به همان اندازه نیز، نرم و انعطاف پذیر باشد تا پا به راحتی در آن قرار گیرد.

4- انتخاب جوراب‌های رنگ شده با مواد شیمیایی

مورد چهارم از 5 اشتباه رایج در انتخاب جوراب، انتخاب جوراب‌هایی است که با مواد شیمیایی رنگ شده‌اند. البته وزارت بهداشت با تولیدی‌هایی که در فرایند بافت پارچه جوراب از رنگ‌های شیمیایی مسمومیت‌زا استفاده کنند، به شدت برخورد می‌کند. اما هنوز هم تولیدی‌هایی در ایران وجود دارد که برای این که جوراب‌های ارزان قیمت‌تری تولید کنند، از رنگ‌های مصنوعی و شیمیایی مسمومیت‌زا استفاده می‌کنند.

تشخیص پارچه جورابی که با رنگ  مصنوعی و شیمیایی رنگ شده باشد، از جورابی که با مواد طبیعی رنگ شده است، کار بسیار سختی نیست؛ بنابراین شما به خاطر اینکه جوراب خود را مقداری ارزان تر بخرید، سلامت پای خودتان را به خطر نیندازید و جورابی تهیه کنید که از کیفیت خوبی برخوردار باشد. همچنین اگر بعد از این که جورابی را خریدید که پس از یک بار پوشیدن، رنگ پس می‌دهد، حتماً آن را دور بیندازید و دیگر آن را استفاده نکنید. به این دلیل که رنگ‌های مصنوعی برای پوست بسیار مضر هستند.

5- در نظر نگرفتن مورد مصرف جوراب

آخرین مورد از 5 اشتباه رایج در انتخاب جوراب، در نظر نگرفتن مورد مصرف جوراب است. جورابی که برای یک روز کاری پوشیده می‌شود، با جورابی که برای ورزش کردن استفاده می‌شود، از نظر جنس و سایز تفاوت بسیاری دارند. هرگز نمی‌توان برای رفتن به باشگاه ورزشی، از یک جوراب نازک پنبه‌ای استفاده کرد.

درواقع جنس و سایزی که برای انتخاب و خرید جوراب باید نظر بگیرید، بستگی زیادی به مکانی دارد که قرار است متناسب با آن جوراب را بپوشید. در نتیجه برای رفتن به باشگاه ورزشی، باید جوراب ضخیم‌تری که ساق آن نیز بلند باشد، انتخاب کنید و برای کت و شلوار و یا فرم لباس کارتان، یک جوراب باکیفیت اما معمولی‌تر، مناسب است.

در هنگام انتخاب و خرید جوراب به چه نکاتی توجه کنیم؟

  • جوراب‌ها به عنوان پوششی برای پا محسوب می‌شوند که در فصول سرد، گرما‌دهنده هستند و همچنین از بیماری‌های پوستی جلوگیری می‌کنند.
  • جوراب و جنس آن، تأثیر مستقیمی بر روی پوست پا دارند.
  • بیشتر جوراب‌ها سایز ندارند و انعطاف‌ پذیرند. اما برخی از جوراب‌ها سایزبندی دارند و باید توجه داشته باشید که جوراب را متناسب با سایز پای خودتان تهیه کنید؛ زیرا جوراب‌های تنگ به پا آسیب می‌زنند.
  • کیفیت پارچه کف جوراب‌ها برای دوام بیشتر جوراب، اهمیت بسیاری دارد؛ بنابراین در هنگام انتخاب و خرید جوراب به الیاف کف آن‌ها نیز، توجه کنید.
  • در هنگام خرید جوراب نوزادان و کودکان باید دقت بیشتری داشته باشید. زیرا نوع پارچه و کش جوراب، با توجه به پوست حساس نوزادان و کودکان، مورد اذیت و آزارشان می‌شود.
  • باید به کیفیت جوراب توجه کنید. پا قلب دوم بدن است و پوشش و جنس جوراب اهمیت بسیاری دارد. جوراب‌های نخی و پشمی بهترین انتخاب برای جوراب باکیفیت است.

خرید اینترنتی جوراب

در هنگام خرید اینترنتی جوراب، به سراغ وب سایت‌هایی بروید که اطمینان داشته باشید، محصولات با کیفیتی را در اختیارتان می‌گذارند. برای خرید اینترنتی جوراب‌ها در انواع طرح‌ها و رنگ‌های مختلف می‌توانید فروشگاه اینترنتی نوین ساکس را انتخاب کنید. این فروشگاه بهترین و با کیفیت ترین محصولات خود را در دسترس مشتریانش قرار می‌دهد تا مشتریان خرید خوبی داشته باشند.

سخن پایانی

ما در این مقاله به بررسی 5 اشتباه رایج در انتخاب جوراب پرداختیم. همان طور که گفته شد، برای انتخاب و خرید جوراب باید نکاتی را رعایت کنید تا پوست پایتان آسیب نبیند و از ورود باکتری‌های خطرناک به پوست پا از طریق کفش، جلوگیری کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.